Samodzielne tankowanie lpg

autogaz warszawaW lipcu bieżącego roku na spotkaniu urzędników z Ministerstwa Transportu poruszono kwestię samodzielnego tankowania gazu lpg. Należało opracować szereg zmian w prawie, by w ogóle ta czynność była możliwa do wykonania przez użytkownika samochodu. Dodatkowo wymaga to pewnych zabezpieczeń i innych zmian, by ustawa o samodzielnym tankowaniu weszła w życie.

Mianowicie na dystrybutorze lpg powinna być umieszczona dokładna instrukcja dotycząca samodzielnego tankowania gazu lpg. Na stacji paliw, każdy użytkownik auta powinien mieć możliwość wyboru, czy chce tankować sam, czy tez potrzebuje jednak pomocy pracownika.

Z pewnością może to wpłynąć korzystnie na cenę gazu lpg. Stacja paliw nie będzie już potrzebowała kilku wykwalifikowanych osób na zmianie, wystarczy tylko jedna, która będzie czuwała nad prawidłowością tankowania gazu i w razie czego pomoże przy zatankowaniu. Jak to się przekłada na nasz portfel ? Nie trzeba już wysyłać wszystkich pracowników na specjalistyczne szkolenia. Ponadto zaoszczędzimy też nasz czas. Każdy wie ile czasem zajmuje oczekiwanie na podejście pracownika stacji…

Jeszcze niedawno były tylko mrzonki, natomiast teraz już wiadomo, że możemy się szykować na początek roku 2013 na takową zmianę, bądź nawet na koniec roku 2012. Choć znając tempo wprowadzanie wszelkich korzystnych dla nas zmian w Polsce, lepiej nastawmy się na 2013 rok.