Stała cena LPG w 2013 roku

instalacje gazowe warszawaRosnące ceny benzyny lub oleju napędowego już nikogo nie dziwią. Z pokaźnymi podwyżkami mamy styczność już od wielu lat, mniej natomiast jest obniżek. A jeśli one się pojawiają to są niezauważalne. Kolejna podwyżka powoduje przeniesienie tej obniżki do historii. I tak w kółko…

Od początku roku było już kilka zmian cen benzyny i oleju napędowego. Z czego tylko raz cena została obniżana. W tym roku nie ma podwyżki akcyzy. Jednakże ceny w polskich rafineriach wzrosły, sytuacja złotówki się osłabiła, a opłata paliwowa wzrosła o 4%. Stąd wynikają podwyższone ceny paliw.

A teraz nieco pozytywnych informacji: od początku okresu świątecznego do dnia dzisiejszego ceny autogazu utrzymują się na tym samym średnim poziomie. W ubiegłym roku PKN Orlen wprowadzał ponad 200 zmian cen paliw (benzyny i oleju napędowego) z czego w większości były to podwyżki cen. Analizując 2012 rok, musimy przyznać, że ceny na gaz LPG utrzymywały się średnio na stałym poziomie, a wszelkie informacje straszące o wzroście ceny okazywały się być jedynie plotką.