Wybór serwisu LPG

instalacje lpg warszawaKażdy kto choć raz miał już instalację gazową w swoim samochodzie wie, że instalacja lpg zamontowana tanio i szybko nie będzie dobra. Składa się na to szereg czynności jakie monter musi wykonać podczas umieszczania wewnątrz naszego auta wielu komponentów systemu lpg. Rzetelne zamontowanie listwy, przygotowanie wiązek elektrycznych zajmuje sporo czasu. Niestety jeśli montaż wykonany jest bardzo szybko to możemy się spodziewać, że pod maską wszystko będzie zamontowane na tak zwane „trytki”, czyli po prostu opaski zaciskowe. Zatem jeśli warsztat lpg chce nam zamontować instalację w pół dnia… to nie będziemy raczej zadowoleni.

Istotna kwestią jest też doświadczenie warsztatu. Warsztaty montujące kilkanaście lat instalacje gazowe maja doświadczenie w każdej marce samochodów, znają dobrze niuanse danych modeli i dzięki temu będziemy mogli uzyskać optymalne oszczędności z jazdy na gazie. Ponadto każda instalacja gazowa to jest różne marki instalacji różnie sprawdzają się w danych markach samochodów. Dlatego doświadczenie jest tak istotne.

W przypadku serwisu lpg nie należy kierować się lokalizacją, jednak jeśli mamy dobry warsztat pod nosem to czemu nie. Sprawdzajmy opinie wśród znajomych, na forach internetowych. Tam uzyskamy rzetelne informacje na temat każdego serwisu i co najważniejsze możemy tez sprawdzić jak dana instalacja sprawuje się w takim samochodzie jak nasz.